Lokalne televizie a DVB-T

Kedy sa to začne?/When it begins?

Re: Lokalne televizie a DVB-T

Poslaťod Gaaspi » Pia 24. Apr 2015 9:59:20

A ešte čo bolo smiešne že na činžáku nám boli porobiť antény ako odporúčajú že pootáčali to vertikálne a ešte sú vo výške cca deviateho poschodia a aj tak toho chytím menej ako niekto hneď vo vedľajšej dedine v rodinnom dome na starú sieťku čo nijak špeciálne nešteloval ani nič a má to cca 8m nad zemou a teraz sa podržte použil som svoj set top box takže o citlivosti tunera sa hovoriť nedá. Takže troška mi to je predsa také smiešne že my s nastavenými smerovými anténami v dobrej výške chytíme menej ako niekto v dome na nejaký starý hrdzavý 30 ročný kus železa že tak ju má tak ako ju vietor otočil a naladí toho plno... To fakt neni medzitým nejaký rozbočovač/zlučovač čo to obmedzuje? Keby som si namontoval súkromnú anténu tak by som mohol mať aj ja tie stanice čo na STA nechytám?

Nejde len o lokálky ale aj z bežných MUX-ocv (rakúsko, maďarsko) chytím oveľa viac staníc ako na STA. Som sa čudoval spolu so všetkým aj s kódovanými mi nabehlo dobrých vyše 130 staníc takže keby som mal kartu do CI slotu tak by som mal terestriálne to isté ako na Digi TV.
Anténa: STA DVB-T, TV1: Sony Bravia LED (MPEG4), TV2: LCD JVC RC488 (MPEG4), Príjem signálu: CZ, SK, H, A
Obrázok užívateľa
Gaaspi

Poslaťod patriotsa » Uto 28. Apr 2015 18:43:26

Pustiť do STA všetky dostupné dvbt kanály je finančne dosť náročné , ale samozrejme technicky možné. Zrejme pri rekonštrukcii boli preferované len základné multiplexi, zrejme to súvisí aj s finančnými možnosťami bytového domu, neviem či vám byty spravuje bytové družstvo , alebo ste SVB. Veľa ludí má zrejme aj rôzne magia, satra a neviem čo ešte tam máte. Musela by byť všeobecná vôla , aby ste sa nadpolovičnou väčšinou dohodli na košér rekonštrukcii STA. Do STA sa môže vsunúť aj "domový multiplex" , napríklad kamery pred vchodu,pivnice, parkoviska atd, dokonca som počul o prípade keď sa púštal do rozvodu aj športový kanál a jeden filmový- podla atraktivity vysielania. ( to je už nie kóšer ).
Priemerný obyvatelia nevedia o možnosti prijímať doslova desiatky programov v ich zrozumitelnom jazyku, v menšej finančnej náročnosti ( Mindig TV, Plustelka). Satelit , káblovka síce disponuje väčším portfoĺiom ponuky, ale je aj finančne náročnejšia.
Horizon HDTM Plus , Deviser 2400 T2
patriotsa

Poslaťod Gaaspi » Uto 12. Máj 2015 10:58:28

Vďaka za vysvetlenie. Vždy sa niečo od vás naučím. Som úplný laik ale zaujíma ma všetko okolo príjmu a signálu. Ale som zásadne proti plateným TV. Prečo by som dával peniaze satru, telekomu, skylinku a čojaviem komu za príjem markízy či jojky? To je absurdum. Však ako som vravel na tých dedinách som naladil na staré zanedbané antény toľko staníc že viac než dosť. Takže ak je STA závislé na spoločenstvách/správcoch činžiakov, alebo technicky a cenovo neatraktívne tak si stačí dať na balkón vlastné antény a naladil by som všetko čo na tých dedinách... Len ja sa preto tak veľmi zastávam STA lebo v stene je originál konektor na koaxiálny kábel a chcel by som to mať tak pekne spravené že zo steny koaxiál, zo zástrčky elektrina teda 2 káble do TV a mám to funkčné a balkón nech nevyzerá ako vesmírne stredisko NASA.
Anténa: STA DVB-T, TV1: Sony Bravia LED (MPEG4), TV2: LCD JVC RC488 (MPEG4), Príjem signálu: CZ, SK, H, A
Obrázok užívateľa
Gaaspi

Predchádzajúci

Späť na Postup digitalizácie/Digitization process

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia