KOJAL

Skúsenosti s A/D príjmom na Západnom Slovensku

Re: KOJAL

Poslaťod viliamko » Str 23. Jún 2010 14:51:20

oki ) to by bola dobra dohoda )

inak takto vypada analog CT1 K46 na tie sfazovane anteny, viem ,poviete ze sa neda nato pozerat,ale to je foto zblizka,zo vzdialenosti 3m je to uplne v poho
obraz
http://img266.imageshack.us/img266/2586/kojal2007.jpg
viliamko

Poslaťod EnoSat » Štv 24. Jún 2010 21:23:36

Dobry prispevok o fazovani anten ;)
TBS 5880 & AverMedia AverTV Volar GPS 805,ROVER ATOMLIGHT STC+
EnoSat
Administrátor
Administrátor

Poslaťod David Kriz » Pia 25. Jún 2010 11:45:54

viliamko píše:oki ) to by bola dobra dohoda )

inak takto vypada analog CT1 K46 na tie sfazovane anteny, viem ,poviete ze sa neda nato pozerat,ale to je foto zblizka,zo vzdialenosti 3m je to uplne v poho
obraz
http://img266.imageshack.us/img266/2586/kojal2007.jpg

Ty si teda dobře nenáročný :D
Obrázok užívateľa
David Kriz

Poslaťod viliamko » Pia 25. Jún 2010 12:39:45

no tak ja ten analog nepozeram ) takze mi to je jedno, no stale cakam na technicke pripomienkovanie .
viliamko

Poslaťod David Kriz » Pia 25. Jún 2010 12:49:21

viliamko píše:no tak ja ten analog nepozeram ) takze mi to je jedno, no stale cakam na technicke pripomienkovanie .

čakaj, čakaj :-)
Obrázok užívateľa
David Kriz

Poslaťod viliamko » Pia 25. Jún 2010 16:04:32

chlapci ,tak som neodolal a riskol som to. nechcite ani radsej vediet co ma uz tento spas stal :mrgreen:
tak som nakoniec kupil este dve tie triplexky)
dalej sa mi v ansate podarilo zakupit kanalovy predzosilovac 12dB K29 napajnie 5V,co ocenujem ze nemusim pouzit externy zdroj na napajanie.
vysledok je ten ze dnes uz mam stabilne silu 40% a kvalitu 50 az 57%. tak uvidim vecer. pretoze kym to slo na dvoch triplexkach a zaroven na sirokopasmovych 20dB zosilovacoch,tak vtedy sa signal tratil v zavislosti ododna, najlepsi bol rano a ziaden poobede..
po tejto uprave ho mam stabilny, ale zial stale to nestaci .
obraz seka ,zvuk sklbe. ked mi vyletia % kvality nad 56% tak vtedy ide plynule a bez vypadkov.
nedostatok vidim v polohe anten, a to ten ze niesu symetricky vedla seba a nadsebou(tento nedostatok budem este riesit ,ale uz asi najblizsie o 2 tyzdne)
dalsi nedostatok a to velky vidim v tom, ze finalny zlucovac, teda ten ktory zlucuje obe dvojice triplexiek(tie su zlucene zlucovacmi na tento ucel ) je obycany tv zlucovac. dnes som pisal mail do firmy,odkial som zakupil tieto dva zlucovace, lenze tie boli sucastou anten. tak neviem ci mi ho predaju samostatne,zatial mi na mail nik neodpisal.
dalsi nedostatok vidim v tom, ze vzdy ked spodnu dvojicu odpojim od tv zlucovaca,tak ze mi ide len horna dvojica anten do s-t-b tak kvalita a sila je len 35% a 45%, pricom dolna dvojica anten sama o sebe vykazuje 40%silu a 50% kvalitu. to teda nestaci na prijem, ked ich vsetky 4 zlucim tak mam silu 42-45 a kvalitu 52-55% ale napriek tomu kockuje,trha obraz. myslim si ze ta horna dvojica vlastne ubera na kvalite tej dolnej. aj to sa budem pokusat este vylepsit nejak zmenou polohy,no vela tu na tom malom balkone uz nenam moznosti. kazdopadne mam z toho velku radost :P ,ze ked sa chce tak sa aj z hovna da vydolovat cez karpaty nejaky ten signal )))) aj ked za strasnu cenu :roll:

http://img534.imageshack.us/img534/7315 ... en3002.jpg

http://img534.imageshack.us/img534/9602 ... en3003.jpg
viliamko

Poslaťod David Kriz » Pia 25. Jún 2010 16:21:26

kokos tak já neusím nic psat, dávno jsem to už psal! jen to asi nikdo nečetl...

http://www.dxforum.svkbilikova.sk/forum/viewtopic.php?f=29&t=60&p=1583&hilit=slou%C4%8Den%C3%AD#p1583
Obrázok užívateľa
David Kriz

Poslaťod viliamko » Pia 25. Jún 2010 16:31:04

coby som necital,cital som to a sak preto som si zaobstaral dva zlucovace z tychto anten http://www.tipa.eu/cz/produkt/14460758- ... emme-esse/, zial chyba este jeden taky typ
viliamko

Poslaťod David Kriz » Pia 25. Jún 2010 16:43:53

viliamko píše:coby som necital,cital som to a sak preto som si zaobstaral dva zlucovace z tychto anten http://www.tipa.eu/cz/produkt/14460758- ... emme-esse/, zial chyba este jeden taky typ

ty jako sorry, já už na to fakt nemám čas, ale tam je hodně věcí popsaných které evidentně vůbec nechápeš, jnak bys nekupoval furt další antény a neplácal to takto dokopy... a kterých by se týkaly moje poznámky k tomu co teď máš a co děláš. Když se ti chce dávat prachy za blbosti typu dvakrát předražené plastové antény triplex (oproti ekvivalentním CZ/SK) a bastlit slučovače, když nemáš základní představu jak to funguje, tak je to tak na román ti to vysvětlit a k tomu padesát obrázků... a ten čas mi bohužel nikdo nezaplatí. je mi líto...

citace:

5) umístěním antén vedle sebe (horizontálně) se formuje horizontální úhel příjmu, při umístění antén nad sebou (vertikálně) pak vertikální úhel. To nijak nesouvisí s polarizací, toto je o tvarování směrového diagramu. Pokud se použijí 4 antény, 2 a 2 nad sebou, takže do čtverce, zůží se diagram v obou rovinách.
6) vzdáleností jednotlivých antén (za body vzdálenosti se berou nosné ráhna uprostřed prvků antény, např. dipolu) se tvaruje hlavní lalok a boční laloky, při nesprávném nastavení vzdálenosti se může hlavní lalok rozpadnout ve dva nebo více, které směrují bokem, a anténní soustava tak bude šilhat, tj. nebude mít maximum ve směru ráhna a těch maxim bude víc takže nebudou ziskově dosahovat ani původní jedné antény.
7) maximální navýšení přijímaného signálu je o 3dB, což je logicky dvojnásobek, tj. i zúžení třídecibelového hlavního svazku na polovinu. To ale za podmínky nejideálnějšího nastavení roztečí antén a dodržení všech zásad tak, aby se signály někde spíše neodečetly. Při použití 4 antén je pak maximální nárůst na čtyřnásobek, tj. o 6dB. POkud by byly vedle sebe, zúží se horizontální třídecibelový svazek na čtvrtinu, vertikální se nezmění. POkud by byly 2 a 2 nad sebou, zůží se v každé rovině na polovinu.
8) Pokud zesilovat, tak je lépe až za sloučením, tj. kabely od antén co nejkratší a pak kanálový zesilovač s případnými propustmi samozřejmě (v BA samozřejmost 27, 44, atd).

Důležité je vždy si vyhrát se vzdáleností antén od sebe, a to holt bez přesného měření na jednotky decibelů, asi nejde. Jináč podstatou úspěchu je homogenní pole To nevím esi v balkoně v paneláku za Karpatama zrovna bude... když je pole nehomogenní, tak se to zas spíš poodčítá...
Obrázok užívateľa
David Kriz

Poslaťod viliamko » Pia 25. Jún 2010 16:48:55

ok, vies , my sme tu viac menej amateri, a ano mam cas a aj peniaze asi sa takto hrat. ja nechapem naco vlastne chodis na toto forum ked ta tu viac menej kazdy, kto nieje povolanim antenar ,alebo kto nema vystudovanu elektrotechnicku spjarsku skolu ,tak ta len vytaca. sak ok , tak nereaguj. ved to nieje tvoja povinnost.
ja uz ani nebudem na teba reagovat a poprosim nereaguj ani ty. a dakujem za vsetok cas co si mi kedy venoval dobre mienenymi radami.
viliamko

Poslaťod David Kriz » Pia 25. Jún 2010 16:52:29

viliamko píše:ok, vies , my sme tu viac menej amateri, a ano mam cas a aj peniaze asi sa takto hrat. ja nechapem naco vlastne chodis na toto forum ked ta tu viac menej kazdy, kto nieje povolanim antenar ,alebo kto nema vystudovanu elektrotechnicku spjarsku skolu ,tak ta len vytaca. sak ok , tak nereaguj. ved to nieje tvoja povinnost.
ja uz ani nebudem na teba reagovat a poprosim nereaguj ani ty. a dakujem za vsetok cas co si mi kedy venoval dobre mienenymi radami.

vidíš někde že by mne to vytáčelo? bavím se o nějakých amatérech? mně je líto jen vlastního času... toho který jsem strávil psaním tehdy toho příspěvku a psal jsem ho tobě, a nevzal sis z něho nic. to není o anténářích a amatérech, to je o umění číst... amatér, který fňuká jak je to drahé a kupuje předražené kraviny za tisíce které jsou kničemu, to není o amaterovi...
Obrázok užívateľa
David Kriz

Poslaťod nairam » Pia 25. Jún 2010 17:02:20

to Viliamko: hmm, ale ked nad tym tak uvazujem, ked chces docielit len sledovanie K29 z Kojalu, tak si mozno mal skusit kupit jednokanalovu dlhu yagi na K29 a porovnat. Alebo si to uz skusil? Alebo pripadne spojit dve take jednokanalovky. V kazdom pripade, dik ze si sa podelil so skusenostami spojit 4 triplexky.
BRATISLAVA 4, PCTVnanostickT2usb && && TBS5880usb ANT: Kathrein AOP65 Olympia150
Obrázok užívateľa
nairam
Lovec frekvencií
Lovec frekvencií

Poslaťod viliamko » Pia 25. Jún 2010 17:06:03

no tento typ anteny si ja nemozem dovolit. ked som tu mal kanalovku na K34 mala na dlzku cez 2 metre. ja som uz niekolko krat tu pisal ze nemozem ist na strechu a je zbytocne sa rozpisovat co keby sa dalo a teda aj typ anten prisposobujem nie len ich zisku ale vtomto pripade aj dlzke..
viliamko

Poslaťod nairam » Pia 25. Jún 2010 17:22:00

cez 2 metre na dlzku boomu... tak by si zmontoval len reflektor, ziaric a direktory by si dal len aku dlzku mozes... tym antene sice znizis zisk a smerovost ale bude stale na K29, najviac zisku aj tak pridavaju len tie prve direktory, tie dalsie uz menej a menej, ok vsak mozno to niekedy tiez skusis s monoband K29 antenou.

viliamko píše:no tento typ anteny si ja nemozem dovolit. ked som tu mal kanalovku na K34 mala na dlzku cez 2 metre.
BRATISLAVA 4, PCTVnanostickT2usb && && TBS5880usb ANT: Kathrein AOP65 Olympia150
Obrázok užívateľa
nairam
Lovec frekvencií
Lovec frekvencií

Poslaťod viliamko » Pia 25. Jún 2010 17:30:56

no neskusal som tak nemozem zodpovedne povedat, ale aj ked je triplexka "bastl" ale si myslim ze ked som na nu K29 niekdy ani len nezaznamenal (len raz v zivote a to ked bola riadna hmla ) tak si myslim ze nech by som tu mal akukolvek antenu asi by nikdy len 1 kus nestacil
viliamko

Poslaťod psichac » Pon 05. Júl 2010 15:30:02

viliamko píše:tu je foto ako to vypada teraz
http://img707.imageshack.us/img707/9628/kojal025.jpg

ja som to sice videl len z busu ale fakt ...nema chybu,monštrum jak hovado :D ...ale už ta chápem prečo nemôžeš mať satelit...
ANT P-2845 AVerTV Hybrid+FM PCI A16D FlyTV Express X1 MST-T2A2 Kaon KCF-B3000HCO DVB-C UPC + HDD mod
Zaujíma ťa elektronika, programovanie alebo počítače? Nevieš si s niečim rady? Tak klikni sem a dozvieš sa viac
Inak som Rado
psichac
Administrátor
Administrátor

Poslaťod viliamko » Pon 05. Júl 2010 15:49:52

pockaj,myslis colorku alebo to moje monstrum ?lebo to moje uz vypada este dvakrat tak ako foto tu prilozene)) ono su uz 4 tie triplexky,ale funguje to. :D . cakam este na jeden zlucovac na sfazovanie a na dalsie rameno ktore dam tak aby boli vsetky anteny rovnomerne 2 vedla seba a pod sebou (do stvorca) a este chcem komplet vymenit koax za SCHWAIGER KOX 110/100. ale mozem povedat ze uz teraz az na par vinimiek kedy to sekne a sklbne, mam uz kojal stabilne cely den-noc ;)
som zevedavy co to urobi na jesen s K40,K59.hlavne ten K40 by potesil,keby bol aspom na terajsej urovni prijmu K29.
viliamko

Poslaťod GEorGECZ » Str 25. Aug 2010 20:03:22

Ahoj,

přidal jsem pro Vás na http://www.mapavysilacu.cz mapy pokrytí pro Zlín, Valašské Klobúky (toto je Valašký název) a Praděd. Tak snad budete úspěšnější než mi tu na moravě s vašimi muxy :-)

J.
GEorGECZ

Poslaťod David Kriz » Str 25. Aug 2010 20:58:31

GEorGECZ píše:Ahoj,

přidal jsem pro Vás na http://www.mapavysilacu.cz mapy pokrytí pro Zlín, Valašské Klobúky (toto je Valašký název) a Praděd. Tak snad budete úspěšnější než mi tu na moravě s vašimi muxy :-)

J.

nebudou :-) skrouhli nám Javorinu, to se nezapomíná :-D
Zlín nic, Ploštiny skoro nic, Lysá omezený výkon...
joo, Kojál a asi ta Lysá jsou jediná naděje pro SVK :-)
částečně Pálava a možná i ten Praděd. Oko za oko :-D
Obrázok užívateľa
David Kriz

Poslaťod Birko » Str 25. Aug 2010 23:43:35

Z Pradědu mi doteraz hralo zasumene Radio Proglas na 93,3 takze sanca mozno je :) Uz nehra, lebo spustili HIT FM na 93,4 z Trnavy
Obrázok užívateľa
Birko
Administrátor
Administrátor

PredchádzajúciĎalší

Späť na Západné Slovensko

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť