Stránka 1 z 2

Chystá sa Lokálny MUX K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Uto 17. Apr 2012 16:39:41
od Birko
http://www.dsl.sk/article.php?article=12405

2kW. Nepochopim tieto koordinacie, K29 je Gerecse aj Brno.

Re: Chystá sa Lokálny MUX K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Str 18. Apr 2012 0:32:02
od MartinR
Neskutočné....

Re: Chystá sa Lokálny MUX K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Štv 19. Apr 2012 10:08:01
od psichac
a tak iked 55m nad terenom...ale tak ked mesky mux tak tam staci snad aj menej ,nie?

Galanta

PoslaťNapísal: Sob 21. Apr 2012 21:53:12
od Gaaspi
Ináč čo sa týka tej západoslovenskej televízie tak čítajte tu :roll:

Konečne sa už dačo pohlo aj u nás 8-)

V regióne západného Slovenska čoskoro pribudne ďalší lokálny DVB-T vysielač. Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky (TÚ SR) povolil spoločnosti Avis prevádzku vysielača pre digitálne terestriálne televízne vysielanie (DVB-T) určeného na pokrytie lokality Galanta. Signál miestneho multiplexu sa bude šíriť na kanáli K29 s povoleným výkonom ERP 2 000 W. Základné parametre vysielania: systém zdrojového kódovania MPEG-2 a MPEG-4, počet nosných 8k, modulácia 64-QAM (16-QAM), ochranný interval 1/4, kódový pomer 2/3 (3/4), vertikálna polarizácia, výška stredu anténneho systému nad terénom 55 metrov. Spoločnosť Avis patrí k najaktívnejším prevádzkovateľom regionálnej DVB-T. Okrem Galanty je držiteľom povolení na lokálne multiplexy aj v Nitre, v Poprade, v Leviciach a v Žiline, kde jej konkuruje aj ďalší agilný provider, T-Video Agency, povolený má však len pätinový výkon – 400 W. Výkon ERP 2 kW patrí na pomery slovenských regionálnych vysielačov DVB-T k nadpriemerným a pre Galantu a širšie okolie by mal zabezpečiť dostatočne kvalitný príjem. Programová skladba miestneho multiplexu nebola zatiaľ zverejnená. V jednotlivých lokalitách, kde Avis prevádzkuje lokálne DVB-T vysielače, sa programová ponuka líši.

Zdroj: zive.sk

Re: K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Pon 28. Máj 2012 19:15:33
od patriotsa
Dnes som meral 29 k len tak na ulici Šaľa-výška 4m ,antena ISKRA 20 , bol som odtienený od Gerecse, 150 m predomnou 4posch. dom . V prílohe sú namerané hodboty v sekvencii 91. Vypadá,že Šala bude spolahlivo pokrytá, ešte cez týždeň urobím jedno meranie , s priamym výhladom na GA aj Gerecse.

Re: K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Str 27. Jún 2012 14:26:39
od nairam
Na Somarskej luke pod Kamzikom (Bratislava) chytene K29 Galanta lokalny mux.

538000 kHz DVB-T K29 Galanta (RTV_Krea,TA3,TV_Patriot) 2kW V do 01.06.2013

Obrázok

Obrázok

Re: K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Štv 28. Jún 2012 13:40:03
od Birko
nairam píše:Na Somarskej luke pod Kamzikom (Bratislava) chytene K29 Galanta lokalny mux.

538000 kHz DVB-T K29 Galanta (RTV_Krea,TA3,TV_Patriot) 2kW V do 01.06.2013


pekne :)

Re: K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Sob 14. Júl 2012 1:29:13
od Gaaspi
Ja keď bývam v Galante prečo to neviem naladiť? Máme spoločnú anténu na činžiaku a keď dám v TV automatické ladenie programov nabehne len ten štandard čo mám v podpise teda len klasické programy ako STV, JOJ, Markíza, Nova, Prima atď. Napíšte mi o tom viac ale poprosím tak po lopate. Treba na to mať nejakú dekóder kartu alebo ako? Lebo viem že KREA a Patriot sú také nedostupné programy majú to len tí čo majú platenú káblovku.

Re: K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Sob 14. Júl 2012 9:18:51
od patriotsa
Až máte STA s kanálovými vložkami, tak treba pridať k. vložku na k 29 ( prípadne aj antenu), ak máte tam programovatelný zosilovač, treba preprogramovať -pridať filter na príslušnom vstupe. Už som videl tzv STA riešenú aj komponentamy , ktoré sa používajú v individuálnom príjme - priepuste , filtre , zlučovače od rôznych výrobcov, a na konci nejaký širokopásmový zosík. V menšej bytovke som videl aj PEKO systém od VF Tech, ten je postačujúci-dajú sa používať k. zosilovače ob kanál v UHF. Dá sa takisto lahko rozšíriť o k. zosilovače alebo konvertory.
Cena pre rozšírenie by nemala presiahnuť cca 100e + robota.

Re: K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Pon 16. Júl 2012 22:16:38
od Gaaspi
Vďaka za radu ak by sa dajme tomu tých 150 € rozhodilo na takú veľkú bytovku ako sme my tak by sme to prakticky ani nepocítili. A vlastne mali by sme minimálne 3 slovenské programy navyše (ako som videl ten screenshot, je tam TA3, Patriot, Krea). Nechápem ináč takú logiku že nám dajú anténu na Viedeň a nabehne nám 7 rakúskych programov ktorým ani nerozumieme a to aby sme mohli sledovať vlastnú mestskú televíziu nikoho nenapadne. To snáď regionálne televízie nemajú záujem na tom aby mali vyššiu sledovanosť? Akože komerčné sa snažia vysielať na takých satelitoch, alebo po zemi tak, aby boli dostupné čo najviac divákom. Ale tie regionálne dotuje mesto či kraj tak im je jedno či ich pozerá 100 ľudí alebo tisíc. Najväčšia irónia je to, že Bratislaváci si naladia našu mestskú televíziu, ktorá je nám miestnym (ktorým je určená) nedostupná. Narážam na to aby sa nemuseli montovať špeciálne antény a doobjednávať si platené služby na sledovanie free programov ako príklad uvediem ešte časy analógu keď ste napríklad Markízu a STV2 naladili všade aj na zapojené Nintendo (teda bez antény) a keď ste už chceli JOJ-ku či STV1 už trebalo anténu a keď Novu už bolo treba lepšiu výbavu alebo keď bol analógový satelit Astra a ten bol najpopulárnejší 90% parabol bolo nastavených na to (PRO7, SAT1,VOX, RTL atď) a keď ste chceli nejaký slovenský program tak ste už museli točiť na kadejaké menejznáme satelity ako Hotbird, Eutelsat, Thor, Intelsat atď. Proste že slovenský program vždy švacli na to najnedostupnejšie miesto a potom ho sledovalo len zopár anténnych nadšencov. Ale keby to šlahli na Astru kde bola RTL, PRO7 atď. tak by to sledovalo oveľa viac ľudí. Ako je to ponovom neviem, ale určite funguje podobný princíp aj v digitáli. Ja by som rakúske ORF-ky vymenil za TA3 a KREU.

Re: K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Uto 17. Júl 2012 13:36:55
od patriotsa
Ja osobne pozerám televíziu velmi málo, ale ked sa už premôžem, tak si pozriem Patriot, Kreu,Cetv , a tam sa aspoň niečo užitočné aj dozviem, na rozdiel od mnohých iných tv .

Re: K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Uto 17. Júl 2012 15:29:25
od EnoSat
Gaaspi píše:Vďaka za radu ak by sa dajme tomu tých 150 € rozhodilo na takú veľkú bytovku ako sme my tak by sme to prakticky ani nepocítili. A vlastne mali by sme minimálne 3 slovenské programy navyše (ako som videl ten screenshot, je tam TA3, Patriot, Krea). Nechápem ináč takú logiku že nám dajú anténu na Viedeň a nabehne nám 7 rakúskych programov ktorým ani nerozumieme a to aby sme mohli sledovať vlastnú mestskú televíziu nikoho nenapadne. To snáď regionálne televízie nemajú záujem na tom aby mali vyššiu sledovanosť? Akože komerčné sa snažia vysielať na takých satelitoch, alebo po zemi tak, aby boli dostupné čo najviac divákom. Ale tie regionálne dotuje mesto či kraj tak im je jedno či ich pozerá 100 ľudí alebo tisíc. Najväčšia irónia je to, že Bratislaváci si naladia našu mestskú televíziu, ktorá je nám miestnym (ktorým je určená) nedostupná. Narážam na to aby sa nemuseli montovať špeciálne antény a doobjednávať si platené služby na sledovanie free programov ako príklad uvediem ešte časy analógu keď ste napríklad Markízu a STV2 naladili všade aj na zapojené Nintendo (teda bez antény) a keď ste už chceli JOJ-ku či STV1 už trebalo anténu a keď Novu už bolo treba lepšiu výbavu alebo keď bol analógový satelit Astra a ten bol najpopulárnejší 90% parabol bolo nastavených na to (PRO7, SAT1,VOX, RTL atď) a keď ste chceli nejaký slovenský program tak ste už museli točiť na kadejaké menejznáme satelity ako Hotbird, Eutelsat, Thor, Intelsat atď. Proste že slovenský program vždy švacli na to najnedostupnejšie miesto a potom ho sledovalo len zopár anténnych nadšencov. Ale keby to šlahli na Astru kde bola RTL, PRO7 atď. tak by to sledovalo oveľa viac ľudí. Ako je to ponovom neviem, ale určite funguje podobný princíp aj v digitáli. Ja by som rakúske ORF-ky vymenil za TA3 a KREU.


Na domovej schodzi mozes podat navrh. Do STA sa dava len to co odsuhlasia najomnici (teraz vlastne spolumajitelia). Ine je ked zahlasujem ani neviem za co - ako je to na vecsine schodzi.

Re: K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Ned 23. Sep 2012 0:31:09
od Gaaspi
Až máte STA s kanálovými vložkami, tak treba pridať k. vložku na k 29 ( prípadne aj antenu), ak máte tam programovatelný zosilovač, treba preprogramovať -pridať filter na príslušnom vstupe. Už som videl tzv STA riešenú aj komponentamy , ktoré sa používajú v individuálnom príjme - priepuste , filtre , zlučovače od rôznych výrobcov, a na konci nejaký širokopásmový zosík. V menšej bytovke som videl aj PEKO systém od VF Tech, ten je postačujúci-dajú sa používať k. zosilovače ob kanál v UHF. Dá sa takisto lahko rozšíriť o k. zosilovače alebo konvertory.
Cena pre rozšírenie by nemala presiahnuť cca 100e + robota.
Ďakujem za opis. Práve o to ide že pri STA netuším ako to je riešené keďže to nieje moja vlastná anténa. Laik si myslí že si spustí ľadenie telky a tie nové programy naskočia lebo sa dočítal niekde že už sa aj v jeho meste vysiela. Ale bez prerábky antén a zosilovačov to nepôjde.

K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Pon 05. Nov 2012 18:37:30
od Gaaspi
Hneď nadviažem na predošlí príspevok:

Stala sa mi taká zaujímavá vec že na jednom TV prijímači (mám napojené dve na jednen koaxiál cez rozdvojku) zmizli všetky programy. Tak som spustil automatické ladenie a naskočil mi ten Galantský multiplex teda TV Krea, TA3 a Patriot bez obrazu. Ale všetky ostatné nešli. Tak najprv som rozmýšlal že rekú čo zas prerábajú antény na činžáku alebo kerú koleru??? Ale v druhej izbe programy išli všetky a je to na tom istom kábli. Tak rekú to bude odpojené z rozdvojky! A naozaj to tak bolo. Moja otázka znie: Keď odpojím televízor od spoločnej antény tak mi ide naladiť ten lokálny multiplex aj bez antény na kus drátu takže signál je silný! Ale jakmile zapojím anténu, ide všetko ostatné ale ten Galantský už nenaladím. Prečo?

Re: K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Sob 04. Máj 2013 18:16:13
od patriotsa
Namiesto TA3 nabehla ČT24.

Re: K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Ned 26. Máj 2013 12:47:18
od ullsus
no tak k 29 galanta v trnave stabilny prijem sice obcas zakockuje inac obsahovo nijak atrakitvny mux :D
antena:p2845F vo vertikale nie je nasmerovana na galantu tam nemozem zamierit

Re: K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Str 12. Jún 2013 17:11:45
od patriotsa
Pribudlo NOE.

Re: K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Štv 27. Mar 2014 9:41:20
od skratek
K existujúcim kanálom pridané skúšobné vysielanie: Televízia Z

Re: K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Štv 27. Mar 2014 21:41:55
od patriotsa
Pomaly, ale isto sa to zaplňuje.

Re: K29 - Galanta

PoslaťNapísal: Štv 17. Júl 2014 15:47:26
od skratek
Pridané Country No.1 (Šlágr 2) :)