stb na nahravanie

What tuner do you have?/Máte TV kartu v počítači, klasický tuner alebo integrovaný v televízore?

stb na nahravanie

Poslaťod sanyko » Pon 13. Dec 2010 3:00:16

ahojte chcel by som sa spytat ci by ste mi vedeli odporucit zariadenie na nahravanie TV najlepsie na externy disk. TV je pripojena cez koaxial na satelit... existuje stb cez ktory by sa mi dalo nahravat (iny program ako pozeram)? alebo mi treba stb s dvb-t a cez ten by som nahraval...
dakujem za kazdu radu
sanyko

Re: stb na nahravanie

Poslaťod pista150 » Pon 13. Dec 2010 17:48:56

Bežné stb a z USB,ktoré nahrávajú je možne jeden program nahrávať a druhí pozerať,ale len vrámci jedného multipleksu.Napr.Markízu nahravať a pozerať STV 1,2,alebo JOJ,nie však napr.NOVU.
pista150
Lovec frekvencií
Lovec frekvencií

Poslaťod Gaaspi » Uto 11. Jan 2011 15:54:58

Aha vďaka za info. To som ani ja nevedel že nemôžem nahrávať iný multiplex a iný pozerať. Ja som zatiaľ videl na živo len ten Magio Box a ten je taký čo nahráva. Mne by tiež stačil ale STB čo má pripojenie na externý hardisk a v nejakom AVI formáte by mi nahrávalo. Stačila by aj nejaká šmejdová lacná čínska trkotina z Tesca, len nech je.
Tuner DVBT2 HEVC: SENCOR SDB 5003T
Príjem: Všetky SK multiplexy
Obrázok užívateľa
Gaaspi

Set Top Box a nahrávanie (DVB-T)

Poslaťod Gaaspi » Pia 29. Júl 2011 11:47:49

Chcem sa spýtať na takú vec že ako sa dá riešiť nahrávania programu na jednom multiplexe a sledovanie iného na inom multiplexe. Už som čítal že to niektoré STB nedokážu a takisto som to zažil aj doma. Často sa stáva že v tom istom čase idú dve filmy ktoré chcete vidieť avšak problém je ten že ak je jeden na Prime a druhý na JOJ-ke tak sa to nedá naraz sledovať aj nahrávať. Na analógovom VHS videu sa to dalo spraviť tak že video bolo na Markíze ktorú nahrávalo a telka sa prepla na Novu. Tak isto sú tie Dreamboxy, Magio a podobné kde píšu že sa môže nahrávať súčasne XY programov atď. Takže chcel by som dosiahnúť úroveň magia pri pozemnom DVB-T vysielaní. Dá sa to? Teda nahrávať aj 2-3 programy v tom istom čase + sledovať niečo iné atď.
Obrázok užívateľa
Gaaspi

Re: Set Top Box a nahrávanie (DVB-T)

Poslaťod nairam » Pia 29. Júl 2011 13:03:57

Myslim, ze dvojtunerove STB by to zvladlo. Jeden program nahravat a druhy (iny MUX) pozerat.
V pripade tv tunerov na pc, je mozne nahrat cely MUX tj. vsetky stanice naraz do jedneho suboru.

Gaaspi píše:Dá sa to? Teda nahrávať aj 2-3 programy v tom istom čase + sledovať niečo iné atď.
BRATISLAVA 4, PCTVnanostickT2usb && && TBS5880usb ANT: Kathrein AOP65 Olympia150
Obrázok užívateľa
nairam
Lovec frekvencií
Lovec frekvencií

Poslaťod psichac » Pia 29. Júl 2011 16:30:11

no hej len musi to byť jeden MUX..lebo...Jojka,teda náš mux je na inej frekvencií a Prima,český mux je na inej frekvencií,čiže musíš mať dva tunery...to isté platí aj pri nahrávaní z Joj a pozeraní napr STV...
ak by si však nahrával Joj a chcel pozerať Markízu(alebo Joj+,Doma),to by sa možno dalo,lebo je to jedna frekvencia,ale záleží od schopností tuneru...alebo ako nairam píše,nahrať celý mux,čo síce môže byť dátovo náročné, ale máš nahraté obidva programy...
ANT P-2845 AVerTV Hybrid+FM PCI A16D FlyTV Express X1 MST-T2A2 Kaon KCF-B3000HCO DVB-C UPC + HDD mod
Zaujíma ťa elektronika, programovanie alebo počítače? Nevieš si s niečim rady? Tak klikni sem a dozvieš sa viac
Inak som Rado
psichac
Administrátor
Administrátor

Poslaťod EnoSat » Pia 29. Júl 2011 19:01:38

Dvojtunerova DVB-T/T2 PCI karta TBS6280 pre nezavisle spracovanie dvoch signalov

Obrázok

PS: pre satelit vyrabaju aj stvortunerovu verziu - TBS 6984

Obrázok
TBS 5880 & AverMedia AverTV Volar GPS 805,ROVER ATOMLIGHT STC+
EnoSat
Administrátor
Administrátor

Poslaťod Gaaspi » Str 03. Aug 2011 9:05:43

Takže existuje také dačo. A sú aj stolové DVB-T Tunery dvojtunerové. Ako som písal to sa nedalo ani za čias analógu lebo VHS muselo byť na tom programe čo aj nahráva. Takže vlastne DVBT je na tom lepšie lebo sa viem hýbať aspoň v rámci nahrávaného MUX-u. Len za analógu bolo tak že koaxiál z STA išiel do VHS a z VHS prepojovací koaxiál do TVP a tým pádom TVP vedel nezávisle fungovať a tak video nahrávalo napr. Markízu a v TV sa sledovala Nova. Vlastne pri kúpe TVP so vstavaným DVBT tunerom to bude to isté. Nechám zapojený STB ktorý napríklad bude nahrávať slovenský MUX a TV môžem prepnúť na český MUX. Teda ostane dvojtunerová výbava. Avšak určite dvojtunerové STB sú drahé tak najlepšie riešenie je k tomu rekordéru dokúpiť ďalší STB (hocijaký lacný čínsky) stačí aj na MPEG2 a rozdeliť prívod z STA do Y-psilonky a každý TVP má minimálne 2 vstupy pre Scart. Teda AV1 bude prvý STB a AV2 bude druhý STB. Ja tam mám až 3 voľné Source.

A čím sa líši digitálny signál zo satelitu? Vysvetlite mi prečo vedia DreamBoxy a Magia nahrávať aj 4-5 programov súčasne? Veď už aj satelit prešiel z analógu na digitál...
Obrázok užívateľa
Gaaspi

Poslaťod M.CH. » Str 03. Aug 2011 16:48:32

Najviac sa tvojím požiadavkám blíži Humax HDR-FOX T2, ale:
je drahý, nedá sa zatiaľ kúpiť na Slovensku, nedá sa nastaviť správny čas (časové pásmo sa nastavuje výberom krajiny a zatiaľ na výber je len Anglicko, Škótsko a ďaľšie krajiny tohto súostrovia), menu je len v angličtine a ostatných jazykoch súostrovia atď..
Napriek tomu mu žiadny z boxov určených pre príjem DVB-T nesiaha ani po členky. Vie náhrávať ľubovoľné dva programi, môžu byť aj v rozlíšení 1080i, a ľubovolný tretí program z multiplexov z ktorých sa nahráva sledovať. V prípade, že sa nahrávajú oba programy z toho istého multiplexu, tak môžete sledovať akýkoľvek naladený program. Pri nahrávaní naprogramovanej nahrávky sa box nezapína, ostava na vonok v standby móde. Dáta uložené pre Timeshift je možné uložiť ako nahrávku a začiatok nahrávky si určíte vy priamo na časovej ose. Box je maximálne multitaskový. Až na pár vecí ako ladenie, prestavovanie default nastavení pre nahrávanie atď. všetko môžete robiť súčasne. Môžete napríklad dva programy nahrávať, tretí pozerať (môže to byť živé vysielanie, nahratý program atď.), mazať súbory a súčasne kopírovať na externý disk atď.. Zatiaľ je 100% stabilný a ani raz nezamrzol. (Zatiaľ som naňom nahral zhruba 120 relácií)
Viacero funkcií som ešte ani nestihol vyskúšať. Nemám box zatiaľ pripojený do siete atď.
M.CH.

Poslaťod Birko » Pon 08. Aug 2011 12:57:02

Gaaspi píše:A čím sa líši digitálny signál zo satelitu? Vysvetlite mi prečo vedia DreamBoxy a Magia nahrávať aj 4-5 programov súčasne? Veď už aj satelit prešiel z analógu na digitál...

Na satelite zvykne byt na jednej frekvencii este viac stanic ako v dvb-t multiplexe, preto mozes nahravat teoreticky viac naraz so spravynm boxom. Ale aj ked mas jednotunerovy satelitny box, tak si stale obmedzeny tym, ze v jednom case vie naladit len jednu frekvenciu a len z nej spristupnit sucasne streamy stanic. Co sa tyka Magia, a inych IPTV, tak neviem ci je to nejako technicky obmedzene kolko mozes naraz nahravat. Samozrejme su obmedzenia softverove v danych STB od providerov .. neviem o tom ze by sa dalo nahravat viac ako 2 programy naraz.
Obrázok užívateľa
Birko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod psichac » Uto 09. Aug 2011 19:27:16

čo sa týka IPTV a nahrávania tak je to teoreticky závislé hlavne na linke akú máš (ADSL/Optika/Metalika)...samozrejme porvidery to môžu blokovať/obmedzovať a tak isto aj schopnosti STB...
ale ak má STB (satelitný) dva tunery tak môžeš nahrávať z jedného muxu,resp. transpondéru (tak sa to volá?) a iný transpondér pozerať,poprípade ak je to nejaký schopný STB tak nahrávať dva nezávyslé transpondéri...nie?

EnoSat : hmmm,mňam mňam....ale ta cena :shock: :cry:
ANT P-2845 AVerTV Hybrid+FM PCI A16D FlyTV Express X1 MST-T2A2 Kaon KCF-B3000HCO DVB-C UPC + HDD mod
Zaujíma ťa elektronika, programovanie alebo počítače? Nevieš si s niečim rady? Tak klikni sem a dozvieš sa viac
Inak som Rado
psichac
Administrátor
Administrátor

Poslaťod Gaaspi » Uto 16. Aug 2011 10:04:13

Najviac sa tvojím požiadavkám blíži Humax HDR-FOX T2, ale:
je drahý, nedá sa zatiaľ kúpiť na Slovensku, nedá sa nastaviť správny čas (časové pásmo sa nastavuje výberom krajiny a zatiaľ na výber je len Anglicko, Škótsko a ďaľšie krajiny tohto súostrovia), menu je len v angličtine a ostatných jazykoch súostrovia atď..
Napriek tomu mu žiadny z boxov určených pre príjem DVB-T nesiaha ani po členky. Vie náhrávať ľubovoľné dva programi, môžu byť aj v rozlíšení 1080i, a ľubovolný tretí program z multiplexov z ktorých sa nahráva sledovať.
Však hádam časom aj k nám niečo také príde. Ešte je to v plienkach možno o pár rokov na takéto problémy aj zabudneme... A vám ostatným vďaka za ostatné doplňujúce info.
Obrázok užívateľa
Gaaspi

Späť na Tunery/Tuners

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť