Vlastná anténa v činžiaku (rady a názory)

What antenna/cables/amp do you have?/Aké antény, káble, rozbočovače, zosilovače máte?

Vlastná anténa v činžiaku (rady a názory)

Poslaťod Gaaspi » Pia 12. Okt 2018 16:08:03

Dobrý deň. Mám takú neobvyklú situáciu. Bývam v paneláku kde z nezáujmu väčšiny ľudí zrušili/neobnovili spoločnú anténu resp. nechali ju zanedbanú. Ale rozvody z minulosti tam sú len neviem v akom stave. A nemám vedomosti ako taká anténa funguje či tam treba ešte nejaké medziprístroje atď. Z vonka (pri okno) ju dať nechcem lebo tam by bolo treba prevŕtavať rám okna aj novú izoláciu v stene. Káblovku platiť nechcem keďže mne stačia základné programy čo vo vzduchu sú zadarmo. Tak som romzýšlal že normálne na strechu kde ešte doteraz sú zvyšky starej antény by som si ju opravil alebo dal tam novú svoju a kábel napojil na nromálny existujúci rozvod čo je v stene zástrčka na koaxiál lebo ono to je originál zabudované v stene a logicky to musí vyústiť niekde v strojovni výťahu na streche kde bola aj stará anténa. Alebo si potiahnúť v stupačke vlastný koaxiálny kábel ale v tom prípade to bude aj 40m kábla a či nevadí jeho dĺžka? V normálnych podmienkach ako rodinné domy som spojazdnil už 2x anténu že na streche bola len tá klasická sieťka čo používali aj za nalógu a koaxiál z nej som zapojil do LCD telky čo už mala vstavané DVB-T a normálne nabehli všetky voľné programy. V druhom prípade to bolo staré CRT-čko ale stačilo tam pridať jednoduchý lacný set-top-box z hypermarketu a tiež nabehli pekne stanice. Brat v rodinnom dome tak isto úspešne sleduje DVB-T a anténu má len zavesenú na tráme v povale (pre čechov na púde) a takisto naladí v DVB-T všetko čo sa dalo naladiť za čias analógu. Tým chcem povedať že nebolo treba žiaden medzizosiľňovač atď. Ale toto do čoho sa chcem pustiť som ešte nikdy nerobil a ani nikoho nepoznám kto niečo takéto skúšal. A hlavne preto to robím, lebo na bytovku posiatu anténami ako v tomto článku mám tiež taký názor. Aj keby to bola väčšia investícia tak raz to urobím a mám pokoj.

Obrázok
Anténa: STA DVB-T, TV1: Sony Bravia LED (MPEG4), TV2: LCD JVC RC488 (MPEG4), Príjem signálu: CZ, SK, H, A
Obrázok užívateľa
Gaaspi

Re: Vlastná anténa v činžiaku (rady a názory)

Poslaťod EnoSat » Pia 12. Okt 2018 18:32:14

TBS 5880 & AverMedia AverTV Volar GPS 805,ROVER ATOMLIGHT STC+
EnoSat
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Gaaspi » Ned 04. Nov 2018 20:13:13

Ďakujem za linky a chcem sa už len na to spýtať či nebudú straty kvôli dĺžko koaxiálneho kábla keďže pôjde zo strechy na druhé poschodie. Potiahnem ho v stupačke kde pôjde vedľa iných káblov ako elektrika, optika, káblová tv, tie by mi ho nemali rušiť svojim elektromagnetyckým poľom že?
Anténa: STA DVB-T, TV1: Sony Bravia LED (MPEG4), TV2: LCD JVC RC488 (MPEG4), Príjem signálu: CZ, SK, H, A
Obrázok užívateľa
Gaaspi

Poslaťod EnoSat » Uto 06. Nov 2018 18:45:22

utlm jednoducho zistis podla parametrov kabla
TBS 5880 & AverMedia AverTV Volar GPS 805,ROVER ATOMLIGHT STC+
EnoSat
Moderátor
Moderátor

Späť na Anténna technika/Antenna technology

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť