Anténa TDV21-69V

What antenna/cables/amp do you have?/Aké antény, káble, rozbočovače, zosilovače máte?

Anténa TDV21-69V

Poslaťod X mux » Ned 17. Jan 2010 19:40:10

Čaute chalani :)
Jistě všichni víte,že i u nás na Moravě je poměrně velký zájem o příjem sk dvb-t. Vzhledem k jeho určitým specifikacím (vertikální polarizace a využívání nejvyšších kanálů V. tv pásma) a tudíž tedy faktickému nedostatku antén přímo určených pro tyto "podmínky" jsem "ušil na míru" jednu anténu s přihlédnutím právě na výše zmíněné specifikace. Pro zachování solidní širokopásmovosti vzhledem ke spouštění dalších multiplexů na nižších kanálech,minimální nároky na homogenitu elektromagnetického pole a solidní a prověřené vlastnosti při příjmu odražených signálů padla volba na modifikaci buzené patrové soustavy,známé spíše pod názvem "síto".Při vlastní mechanické konstrukci bylo dbáno na její celkovou tuhost a dlouhodobou odolnost a jednoduchost montáže jak ve vertikální,tak i horizontální polarizaci. Měřením podložené porovnání zisků v podmínkách reálného příjmu s několika druhy běžně dostupných antén jsme prováděli s panem JP,autorem webu http://www.mapyvysilacu.cz. Pro nedostatek času a velkou zimu :o) jsme provedli měření "pouze" na K68 z vys. Žilina-Križava.Měřeny byly tyto druhy antén: Půlvlnný skládaný dipól pro K68 (použit jako referenční,pro stanovení zisku G=0dB),TVA21-60 (všem známé "velké plzeňské síto),Color Super (výr.Kovoplast Ch.n.C.),Televes DAT75 (údajně nejvýkonnější anténa na trhu,s výrobcem udávaným ziskem až 19dB),kanálová YAGI anténa pro K68(s celkovou délkou 6,6 Lambda a udávaným ziskem 14-15dB) a samozřejmě TVD21-69V. naměřené hodnoty a z nich plynoucí výsledky jsou u popisu vložených fotografií(pokud se mi je tedy podaří vložit) a jsou zcela jistě velice zajímavé.
Vzhledem k tomu,že můj zeť (zať) je z Blavy a dost často tam jezdívá,pokud by byl zájem,mohl bych třeba "psicháčovi" poslat pár TVD21-69V na otestování v místních slovenských podmínkách a pár "známých" a od Blavy více vzdálených účastníků tohoto fóra s výpadky v příjmu,by si je mohly případně v Blave zapůjčit a u sebe pak "prubnout" jak jim budou v reálu "chodit".Záleží na domluvě.
Naměřené hodnoty jsou následující:
Dipol K68 - 26dBuV(U=20uV) => G=0dB
TVA21-60 - 34dBuV(U=50uV) => G=8dB
ColorSuper - 37dBuV(U=70uV) => G=11dB
DAT75 - 39dBuV(U=89uV) => G=13dB
YAGI K68 - 40dBuV(U=100uV) => G=14dB
TVD21-69V - 40dBuV(U=100uV) => G=14dB
PROTIVANOV ČR
SamsungPS50A756,SchwaigerFM-710+Thomson37cm,ComagSL35T+Orava42cm,Sencor8801+Multitech55cm,HyundaiDV2X255+OTF66cm,X-site+Oravan37cm
ANTÉNY A SPOL.: Různé,moc a hlavně vlastní
SIGNÁL: Hodně,neznám kdo má víc :-),prozatím 9 muxů (ČR,SR,PL,A), další časem přibudou :-)
X mux

Re: Anténa TDV21-69V

Poslaťod psichac » Pon 18. Jan 2010 20:41:56

aká velká je tá anténa?
ANT P-2845 AVerTV Hybrid+FM PCI A16D FlyTV Express X1 MST-T2A2 Kaon KCF-B3000HCO DVB-C UPC + HDD mod
Zaujíma ťa elektronika, programovanie alebo počítače? Nevieš si s niečim rady? Tak klikni sem a dozvieš sa viac
Inak som Rado
psichac
Administrátor
Administrátor

Poslaťod X mux » Str 20. Jan 2010 22:08:52

Čauky psychac,fotky anteny TVD21-69V jsou na http://www.digitalnitelevize.cz ve vlakně "Anténa TVD21-69V" .Momentálně už je ještě trochu vylepšená a bez přídavných direktorů,takže skladnější. Musíš si ale asi pospíšit,než to vymažou,nějak se jim asi moje příliš objektivní příspěvky začínají zajídat :D To po česky znamená,že jim,nebo snad nějakému ze "sponzorů" vadí :lol:
PROTIVANOV ČR
SamsungPS50A756,SchwaigerFM-710+Thomson37cm,ComagSL35T+Orava42cm,Sencor8801+Multitech55cm,HyundaiDV2X255+OTF66cm,X-site+Oravan37cm
SIGNÁL: Hodně,neznám kdo má víc :-),prozatím 9 muxů (ČR,SR,PL,A), další časem přibudou :-)
X mux

Poslaťod David Kriz » Str 20. Jan 2010 22:30:26

X mux píše:Čauky psychac,fotky anteny TVD21-69V jsou na http://www.digitalnitelevize.cz ve vlakně "Anténa TVD21-69V" .Momentálně už je ještě trochu vylepšená a bez přídavných direktorů,takže skladnější. Musíš si ale asi pospíšit,než to vymažou,nějak se jim asi moje příliš objektivní příspěvky začínají zajídat :D To po česky znamená,že jim,nebo snad nějakému ze "sponzorů" vadí :lol:

Fakt? Začlo to mizet? Se kdyžtak přimluvim u pana šéfa ať to tam nechá ;-) Však je to jen "amatérská" (bez urážky, ve smyslu ne-businessu) činnost... to se mi nezdá, že by vadilo
Obrázok užívateľa
David Kriz

Poslaťod X mux » Štv 21. Jan 2010 10:23:40

Ahoj davide :)
dostal jsem mail od redakce,že prý ve svých příspěvcích nabádám účastníky fóra ke zveřejnění kontaktních údajů :o
PS: Nepojedeš někdy kolem? Potřeboval bych něco zjistit :D Libor
PROTIVANOV ČR
X mux

Poslaťod David Kriz » Štv 21. Jan 2010 10:33:48

aha, mail od redakce, tak to už je vážné :-) No, tak asi nenabádat :-) Ale neviděl bych v tom business, jakože jednotlivého výrobce antén je třeba zlikvidovat ;-) Spíš jsou nějaká pravidla ohledně osobních údajů, nevím... Ale díval jsem se a vše ohledně té antény, i cena apod, tam zůstala.

Kolem? právěže ani ne, jsem už kdysi říkal i JP, že je to pro mne celkem z ruky a i mimo nějaké směry kam třeba i občas jezdím. Ale tak třeba se příležitost vyskytne. Cíleně ale teď bohužel nemám možnost, ani čas, "se urvat"... :-( A o co jde? Co zjistit? Jestli je to neveřejné můžem si poslat soukromou zprávu skrz forum a pak třeba mail...
Obrázok užívateľa
David Kriz

antena na chladnicke :-)

Poslaťod asahi » Sob 30. Jan 2010 15:31:10

cital som davidov clanok o izbovych antenach
http://www.digitalnitelevize.cz/magazin ... nteny.html

chcem pridat jednu zaujimavost. mam trosku stastie, lebo mala aktivna antenka (palicka - dipol) mi ide celkom v pohode, nabehnu aj rakuske muxy A a B. A-cko mam aj z Viedne aj z Mattersburgu. akurat, ked chcem pozerat rakuske B-cko, musim antenku polozit, pretoze Vieden vysiela horizontalne. ked chcem rakuske A-cko, to je v pohode, lebo ide z matersburgu vertikalne.

skusal som blbnut s pasivnou antenkou s magnetkou. dal som ju snad na vsetko zelezne a zaujimava vec nastala, ked som ju pripol na chladnicku na hranu, tak, ze chladiace rebra boli ako prvky anteny. ak si chladnicku predstavime ako hodiny, zadna cast je 12 h, predna 6h, tak som tu antenku pripol na pravu zadnu hranu tak, ze dipol smeroval na 1:30 h a tak som ju oprel o stenu. takze z jednej strany mala chladiace rebra a z druhej strany pravy bok chladnicky.

nabebli vsetky 3 muxy bez potreby otacat antenu. :-) tie chladiace rebra maju vlastne vertikalnu polarizaciu. a antenka ako dipol mala horizontalnu polarizaciu. mattersburg ale nejde vobec. asi by bolo treba otocit chladnicku. :-)

zaujimave bolo spravanie sa antenky, ked som ju posuval zhora dole. dali sa tam najst pasma, ked napr. K24 isiel super, kedy prestaval ist, a keby znovu nabehol...
asahi

Poslaťod David Kriz » Sob 30. Jan 2010 15:48:52

Však jasně, to je pořád o tom samém, jak říkám:
-když je signálu dost, hraje to na cokoli
-když ho není dost, je třeba stabilní technické řešení

Jak sám vidíš, pobíháš s tím, zkoušíš, někde chodí jedno, jinde zas druhé. To vše svědčí pouze o tom, že použití pokojové antény je vždy kompromis a nelze ho považovat za stabilní řešení. Že jsou tam pásma hore dole, jak co chodí, je uplně normální, prostě je to pole rozbité, kor v místnosti, nehomogenita.

A stesky co produkují někteří pomatenci v různých diskusích, typu "vždyť mám anténu, tu co mi dali, z notebooku trčí, nejde to, Towercom spravte si to, tunel, JaT", apod... tomu se dá buď smát nebo střílet :-)

Už jsem četl i úžasný komentář typu "DVB-T je nanic, jsem odpůrce DVB-T, zkusil jsem to a nic! No sice bez antény, jen na samotnou TV, ale DVB-T je křáp!"

To si pak člověk říká, jestli ten agent by neměl navšítit svého psychiatra...
Obrázok užívateľa
David Kriz

Späť na Anténna technika/Antenna technology

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť