Stránka 1 z 1

PRAVIDLÁ BAZÁRU

PoslaťNapísal: Ned 04. Okt 2009 14:05:43
od psichac
Prevádzkovateľ diskusného fóra dx.phorum.cz nezodpovedá za predaj, kúpu, výmenu či dar, ktorý sa tu uskutoční. Každý užívateľ berie ohľad na určité riziko, ktoré môže nastať pri predaji, kúpe, výmene či dare. V takom prípade nás kontaktujte a danému užívateľovy bude po následnom prehodnotení udelený čierny bod. Prosíme všetkých, ktorý nájdu tému kde nemá autor uvedené bydlisko (mesto) v profile, aby nám dali echo pomocou nahlásenia príspevku. Snažíme sa udržiavať ako takú kvalitu bazáru. To iste platí aj pri vyzdvihnutí témy (UP, aktuálne a pod.). Ak si myslíte že sa jedná o nejaký podvod, tak nám tento problém reportujte.

Užívatelia
* Každý kto prispieva do bazáru je povinný mať pravdivo vyplnené bydlisko v profile (mesto alebo obec, je zakázané uvádzať presnú adresu s ulicou a číslom domu). Pokiaľ si ho nevyplníte téma bude zmazaná.
* Pokiaľ nemáte záujem o kúpu/predaj, tak NEREAGUJTE!
* V bazáre je zakázané predávať tovar ktorý je kradnutý, alebo s iným nevyjasneným pôvodom.
* Pri osobnom predaji či kúpe si skontrolujte dohodnutý tovar.

Vytváranie tém
* Predávaný tovar sa snažte čo najpodrobnejšie popísať, napíšte aj cenu. Ak je možné, priložte aj fotografiu tovaru, urýchlite tým proces predaja! Pokiaľ predávate aj inde oznámte to v úvodnom poste.
* Ak ukončíte predaj či kúpu, tak uveďte túto skutočnosť formou príspevku v príslušnej téme alebo použite funkciu oznámiť príspevok a niekto z vedenia fóra túto tému uzamkne.

Prispievanie
* Predaj si riešte v danej téme, pokiaľ sa dohodnete cez e-mail, mobil, instant messaging (ICQ, MSN,...), tak pri nedodržaní / nezaplatení nebude existovať žiadny dôkaz o dohode.

Prefixy
* Pri založení novej témy je nutné používať na začiatku nadpisu značky K: / P: / I: / V: / D: (kúpim / predám / informujem / vymením / darujem). Možné sú aj kombinácie, napr I/P (informujem/predávam), K/V(kúpim/vymením) atď...

Ostatné
* Zakazuje sa napádať predajcu či kupujúceho s tým aku cenu určil.
* Vyhnite sa predaju / kúpe vecí ktoré nemajú s DX-ingom nič spoločné, nič sa Vám nestane ale predca, je blbé keby že tu niekto dá tému že P:nové topánky atď...
* Na výmenu kontaktných údajov využívajte SS, ICQ, e-mail či telefón.
* Nerešpektovanie sa bude trestať čiernym bodom. Upozorňujeme, že budú udeľované bez debaty a bez akejkoľvek diskusie o tom či bol udelený právom, alebo neprávom.
* Všetky témy ktoré budú tieto pravidlá porušovať budú bez upozornenia zmazané.

Samozrejme aj tu platia všeobecné pravidlá fóra

Re: PRAVIDLÁ BAZÁRU

PoslaťNapísal: Uto 06. Dec 2011 18:06:03
od psichac
update :

ked ide niekto niečo predávať, založí si svoju tému (nepíše do existujúcej,aj v tedy ak by sa jednalo o ten istý produkt)
ideálne by bolo, ak predávajuci ponúka viacej vecí, dať ich do jednej témy,ale môže byť aj samostatný predaj (produkt/téma),samozrejme s rozumom...