dve anteny + prijimac = help

Chcete novú anténu alebo tuner a neviete si vybrať?My Vám poradíme...

dve anteny + prijimac = help

Poslaťod jomo » Uto 15. Jún 2010 23:33:59

Hello experti,
keďže niektoré programy na D*g*TV už sú v Nagra3, začal som sa zaujímať o príjem DVB.T. Po prečítani more článkov, stále mám kopec nejasnosti.

Môj cieľ: chytať slovenské aj maďarské DVB-T vysielanie.

Za predpokladu, ze v Nových zámkoch bude možné prijímať signál z Győru, je mi jasné, že budem potrebovať dve antény. Jednu na maďarov, jednu na slovenské vysielanie.
Avšak, ani po prečíani X článkov som nenašiel odpoveď na to, či budem potrebovať aj dva DVB-T prijímače, alebo obe antény budem môcť pripojiť na jeden prijímač.

Prosím nejakého znalca, ktorý mi jednoducho vysvetli, že čo všetko mám kúpiť aby som mohol kukať aj slovenské aj maďarské vysielanie na jednom TV = a to prosím čo naj-jednoduchšie na ovládanie. :D
A aby som to ešte skomplikoval, mám satelitný prijímač (a ešte tam je kopec nezakódovaných programov) takže aj to by som nadalej rád sledoval.

Ako a kde zmiešat signaly? Je možné zmiešať signaly z dvoch antén ešte pred tým ako vstúpi do DVB-T prijímača?
Aké antény doporučujete? (Györ mám 52km, a podľa http://www.mapavysilacu.cz/mapcoverage.html nejaký (nie moc silny) signál dosiahne aj do NZ.)
Aky prijímač si mám kúpiť? Ak budem potrebovať dva prijímače, existujú vhodné dvojtunerove DVB-T prijimače?

Proste som stratený - help pls. :roll:

jomo
ps: áno viem, že najlepšie bude pre mňa osloviť nejakého lokálneho technika - ale ešte pred tým by som rád vedel, že na čom som ;)
jomo

Re: dve anteny + prijimac = help

Poslaťod makovic » Str 16. Jún 2010 10:18:08

nato je tazke odpovedat, prijem signalu je velmi specificka vec, najlepsie bude ak naozaj oslovis nejakeho lokalneho odbornika
makovic

Poslaťod psichac » Str 16. Jún 2010 17:20:35

dve antény,áno dalo by sa pomocou zlučovača a to do jedného (za predpokladu sledovania iba na jednej TV) STB,pokial by si chcel sledovat na viacerých súcastne tak kúpit 2(3) STB+splitter-rozdvoj(troj)ka...ohladom toho zlučovača to by ti poradil skorej David Kříž on sa v tom orientuje.
to aby si mohol kukať aj SAT aj DVB-T by sa vyriešilo tak že by si SAT STB prepojil ku tv scartom (alebo ak má STB aj TV HDMI tak tým) a DVB-T STB by si teiž tak prepojil...
nemáš už v TV digitálny tuner?máš nejakú klasickú CRT či LCD/plazmu?
píšeš že aj madarou,oni vysielaju už v MPEG4,si si teda vedomý že budeš musieť kúpiť STB s podporou MPEG2/4 ktorý je relatívne drahý...
viac ma nenapadá,fakt by bolo najlepšie pokecať si s Dávidom...

a antena ano,to by bolo treba vyskúšať,no podla mna táto by ti mala stačiť na náš aj madarksý MUX (len ich kúpiť dve)
http://www.sortec.sk/index.php?lang=sk& ... &view=1456

inac tu Dávid rieši presne to isté:
viewtopic.php?f=30&t=208
ANT P-2845 AVerTV Hybrid+FM PCI A16D FlyTV Express X1 MST-T2A2 Kaon KCF-B3000HCO DVB-C UPC + HDD mod
Zaujíma ťa elektronika, programovanie alebo počítače? Nevieš si s niečim rady? Tak klikni sem a dozvieš sa viac
Inak som Rado
psichac
Administrátor
Administrátor

Poslaťod David Kriz » Str 16. Jún 2010 17:27:08

Dááááááávid sa možno ozve, keď bude mať chvíľku ;-)
Obrázok užívateľa
David Kriz

Späť na Nákupná poradňa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť