dvojica anten sito

Muxy z iných krajín/other countries MUX´s

dvojica anten sito

Poslaťod kamil1 » Ned 23. Nov 2014 13:51:23

dobry den,chcel by som radu,mam dve anteny sito vaten,jedna ma na sebe cierny plast a druha je cela ziarovy zinok,obe su velke sita.pokusil som sa ich sfazovat podla odkazov na digitalna televizia.sk,ale vysledok je este horsi ako predtym na jedno sito.Anteny som umiestnil nad sebou,presne a dotykali sa jedna druhej,v oboch sitach su symetrizacne cleny teroz,obe kable su rovnako navlas dlhe cca 1,2m a zapojene tak,ze jeden koniec kabla je pod pravou srubkou a druhy kabel jeho koniec pod opacnou srubkou,obe kabli som napevno spojil do T kusu na F konektory a hned na to nasruboval zosilovac teroz 22db,osvedceny z roznych diskusii,ovsem vysledok je zalostny,tak neviem kde som urobil chybu,este ma napadlo,ze podla navodu by za zlucovac mal ist este kusok wifi kabla na transformaciu,ale podla diskusii tam jedem pan pise,ze to nie je tak nutne,tak neviem,pole je homogenne na vysielac dubnik,kde mi ide aj odrazovy signal polskeheho vysielaca sucha gora a o ten mi prave ide,lebo tam zachytavam signal,ale v slabej urovni a chcel som to riesit takto,dakujem za radu
kamil1

Re: dvojica anten sito

Poslaťod David Kriz » Ned 23. Nov 2014 15:27:28

kdyz je das nad sebe, tak zuzis lalok na polovinu ve VERTIKALNi rovine ! Takze je pak soustava velmi citliva na elevaci, tj. nakloneni.
Navic poucka o sroubku vpravo v jedne a vlevo v druhe antene plati pro fazovani, kdyz je umistis VEDLE SEBE, tj. zuzujes v HORIZONTALNI rovine. Tak jak to mas NAD SEBOU to neplati.
Obrázok užívateľa
David Kriz

Re: dvojica anten sito

Poslaťod kamil1 » Ned 23. Nov 2014 17:00:25

dakujem za odpoved,takze aky je vas osobny nazor,je to lepsie nad sebou,alebo vedla seba?Prepacte,ze sa takto pytam,taketo veci robim prvy raz a preto potrebujem radu skusenych,a este co sa tyka tych kablov,co ste pisal a to ze som ich vlastne nespravne zapojil na symetryzak,mohlo aj to sposobit,ze to nefungovalo tak ako malo?A este sa vas chcem opytat na ten kusok toho wifi kabl,co odporucaju pri sfazovani o dlzke cca 10cm,zalezi na kanali,je ten wifi kabel nutny,alebo to staci zapojit do T zlucovaca a na to zapojit hned zosilovac?Lebo ja chcem sfazovat sirokopasmovo,nie iba na jeden kanal,dakujem
kamil1

Späť na Príjem zahraničného DVB-T/Reception of foreign DVB-T

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť