Free DVB-T on Antenna

Neviete kam zaradiť vašu tému alebo si chcete len tak pokecať?napíšte sem

Free DVB-T on Antenna

Poslaťod Gaaspi » Pia 28. Mar 2014 20:22:22

Toto by mohla byť všeobecná téma o príjmu z voľnej telky teda, čisto len príjem toho čo je zadarmo a dostupné cez anténu bez akýchkoľvek dodatočných kariet či dekóderov... Na príslušnej stránke sa píše že je k dispozícii 11 programov. Ja mám digitálny televízor MPEG2 napojený na klasickú spoločnú anténu. Celkom mi nájde 56 programov, keďže je to len lacný televízor z Tesca nemá voľbu hľadať len také programy čo aj pôjdu. Takže som to ručne vyseparoval a zostalo mi 22 ktoré v MPEG2 fungujú:

STV 1 a 2
Markíza, Doma, dajto
JOJ, WAU, plus
TA3, RTV Krea, TV Z
Nova, Cinema,
Barrandov
Prima, COOL
NoeTV, SlagrTV
Infokanal
ATV, ORF1, ORF2

To je všetko či mi ide ale na stránke voľnej telky ako som kukal zoznam tak mi tam chýba Senzi a Slovak Sport čo telka nenaladila. Ale boli medzi tými 56 ktoré nešli. Pravdepodobne kódované alebo za príplatok že to ide len s kartou...
Anténa: STA DVB-T, TV1: Sony Bravia LED (MPEG4), TV2: LCD JVC RC488 (MPEG4), Príjem signálu: CZ, SK, H, A
Obrázok užívateľa
Gaaspi

Re: Free DVB-T on Antenna

Poslaťod lumca » Sob 29. Mar 2014 6:48:13

"...mi tam chýba Senzi a Slovak Sport čo telka nenaladila. Ale boli medzi tými 56 ktoré nešli." Jsou vysílané v kompresi MPEG4/AVC, proto je tv naladí, ale nezobrazí, protože jak píšeš má pouze MPEG2.
lumca

Poslaťod Gaaspi » Str 06. Máj 2015 15:15:57

Hneď je lepšie automaticky zháňať MPEG4 lebo my čo sme bežne pozerali maďarské programy oni išli hneď na začiatku na MPEG4 a už začínajú byť programy aj v MPEG4.

Ináč čo sa stalo s programom DAJTO? V informačnej lište (kde zvykne byť že čo práve ide) je napísané že: Vysielanie bolo ukončené. Zrušilo sa či len presunulo na platený?
Anténa: STA DVB-T, TV1: Sony Bravia LED (MPEG4), TV2: LCD JVC RC488 (MPEG4), Príjem signálu: CZ, SK, H, A
Obrázok užívateľa
Gaaspi

Poslaťod nairam » Str 06. Máj 2015 17:30:21

Slovenské DVB-T opäť menej atraktívne, končí v ňom Dajto

Gaaspi píše:Ináč čo sa stalo s programom DAJTO? V informačnej lište (kde zvykne byť že čo práve ide) je napísané že: Vysielanie bolo ukončené. Zrušilo sa či len presunulo na platený?
BRATISLAVA 4, PCTVnanostickT2usb && && TBS5880usb ANT: Kathrein AOP65 Olympia150
Obrázok užívateľa
nairam
Lovec frekvencií

Poslaťod Gaaspi » Pon 11. Máj 2015 22:33:29

Takže neskončilo dajto ako také len už nebude vo free ponuke a prešlo na pay tv. Ináč dobré vírenia sú v tom free tv étere lebo jak som pred pár dňami lamentoval nad tým že v jednej dedine naladím LUX a NOE nie, a hneď vo vedľajšej (teda u nás) zase naopak s tým istým tunerom akurát anténa bola iná. A teraz som zasa spustil automatické ľadenie kanálov nech kuknem čo sa zmenilo a teraz nabehol LUX aj NOE ale zmizlo Country No.1 / písnička TV (čo bol druhý kanál televízie šláger) a vlastne znovu ladiť ma podnietila upútavka na TV Barrandov že majú nejakú novú stanicu KINO Barandov a že je to free že stačí len naladiť a nenaskočilo mi to aj napriek tomu že z česka sme vždy mali nonstop dobrý signál aj za čias analógu aj teraz...

Ináč dodám že v obci Čierna Voda (okres Galanta) na starej hrdzavej poľskej sieťke utočenú momentálne na juh (teda nepozerá ani na Zobor ani na Kamzík) a set top boxe za 17 eur som naladil 130 staníc aj keď polovica bola označená znakom dolára (tam treba tú kartu do CI slotu) a druhá polovica bola v MPEG4 že nebol obraz iba EPG + zvuk ale boli tam stanice ako Film+, digi sport, viasat, nickelodeon, disney chanel, že normálne keby som mal dekóder a lepší set top box tak mám toľko staníc na pozemnom DVB-T jak na satelite! A samozrejme slovenské všetky bez spomínaného dajto...

Najviac ma prekvapuje že odborníci na infokanále a vo všeobecnosti odporúčajú novú kabeláž, antény buď nové alebo ak staré minimálne smerové ktoré treba otáčať o 90 stupňov... Ja som však vo väčšine prípadov vo viacerých domácnostiach nič nerobil len som napojil hocijaký (obvykle lacný z hypermarketu) set top box na na anténu a koaxiálny kábel čo tam je už 30 rokov bez akéhokoľvek nastavovania antény a vždy nabehlo viac staníc ako u nás na STA ktorá bola "rekonštruovaná"

Späť k téme - Zoznam momentálnych staníc (Galanta, STA, MPEG4)

STV 1 a 2
Markíza, Doma
JOJ, plus, WAU, Senzi
TA3
Krea TV
NOE
LUX
TV8
Infokanál
Nova, Nova Cinema
Barrandov TV
Prima, Prima COOL
Šláger TV
ORF 1 a 2, ATV
M1, M2, Duna, Duna World
TV2
RTL klub
Euronews
Obrázok užívateľa
Gaaspi

Poslaťod pesvv » Str 02. Sep 2015 12:01:51

pesvv

Poslaťod Gaaspi » Ned 10. Apr 2016 9:14:26

Máte naladenú TV VEGA? Nová stanica ktorá nedávno začala vysielať. Je to vraj sesterská stanica Žilinskej TV Severka aj logo majú podobné. Ale medzi majiteľmi figurujú aj spolumajitelia Krea TV a menia si medzi sebou programy čo aj badám. Záhadou pre mňa však ostáva tá IN TV už odkedy som ju naladil ukazujú len fotky (testovacie vysielanie) jeden jediný raz som ich videl vysielať keď robili pred voľbami 2016 rozhovor s kandidátmi. Odvtedy zase nič len fotky. Čo sú zač?
Obrázok užívateľa
Gaaspi

Späť na Voľná diskusia/Free discussion

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť