Anténny systém pre analóg

Neviete kam zaradiť vašu tému alebo si chcete len tak pokecať?napíšte sem

Anténny systém pre analóg

Poslaťod patriotsa » Ned 03. Apr 2016 16:39:11

Na takéto , doslova monštrá , sa sem tam dá ešte natrafiť na juhozápadnom Slovensku. Tých antén je 8 , ale čo som ja osobne videl bol rekord 10 antén ( žial nemám foto ).
Prílohy
IMG_20160116_152754.jpg
Horizon HDTM Plus , Deviser 2400 T2
patriotsa

Re: Anténny systém pre analóg

Poslaťod Gaaspi » Ned 10. Apr 2016 9:06:04

Potvrdzujem. U nás je to bežná prax keďže už aj za čias analógu sme chytali programy z čiech, rakúska, maďarska, slovenska čo bul na juhozápade úplne bežný štandard. Keď sme šli niekam na výlet na stredné slovensko v 90-ich rokoch a ubytovali sa bolo nám divné že okrem STV a Markízy nič iné nebolo kým my sme mali Novu, Primu, ORF, RTL, MTV. STV, Markízu... Čo boli tie staré televízory že bolo 8 tlačidiel (každé na jeden program) tak my sme to mali vždy plné. Volakedy dávno aj herné konzoly a počítače sa napájali koaxiálom cez anténny konektor do TV takže sme ešte museli rušiť rakúske stanice aby sme uvoľnili UHF frekvenciu pre hernú konzolu či počítač. Na našom činžiaku je doteraz niečo podobné a chytáme s tým aj digitálne stanice. Towercom strašil že treba vymeniť antény alebo ich pootáčať ale to bolo len bububu na väčšine miestach čo som osobne videl sa antén ani nedotkli iba sa pripojil set-top-box alebo rovno digitálnatelka a všetko išlo. Teraz na juhozápade v DVB-T naladím aj cez 50 staníc. Takže nechápem načo ľudia kupujú satelity veď by stačila karta do CI slotu a cez také antény aké vidíte na fotke budem mať všetko čo majú na satellitoch.

Ináč čo ma prekvapilo ešte aj to MMDS funguje. Pamätám si ten ošial keď vysielač Zobor šíril takýto signál a hromadne si dávali MMDS antény (aj my sme ju chvílu mali na činžáku) a nabehli stanice ako CABLE+ to boli časy ešte na starej analógovej telke. A minule čítam podrobnosti o vysielaní jednej TV a tam že cez satelit, cez anténu a cez MMDS som sa smial že jééé toto ešte existuje?
Anténa: STA DVB-T, TV1: Sony Bravia LED (MPEG4), TV2: LCD JVC RC488 (MPEG4), Príjem signálu: CZ, SK, H, A
Obrázok užívateľa
Gaaspi

Späť na Voľná diskusia/Free discussion

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia