re-štrukturalizácia fóra

Vaše návrhy, pripomienky, tipy píšte sem...

vyberte riešenie

Hlasovanie končí za Ned 28. Feb 2010 18:51:05

Birko
2
40%
psicháč
3
60%

Celkom hlasov : 5

re-štrukturalizácia fóra

Poslaťod psichac » Ned 27. Dec 2009 18:51:05

takže s Birkom sme sa rozhodli trošku pomeniť štruktúru fóra nakoľko niektorý si tu píšete kade-tade a neviete korektne zaradiť príspevok,píšete od témy lebo ju nemáte kam zaradiť atd...
Birkov návh : prefixy:
Birko píše:zaviedlo by sa pravidlo pre zapad, stred, vychod, ze kadzy nazov temy musi zacinat prefixami:
1.prefix - uzivetel ho pouzije, len ak v prispevku pise aj o zahranicnom prijme
HU - prijem z Madarska
CZ - prijem z Ceskej republiky
PL - prijem z Polska
AUT - prijem z Rakuska
UKR - prijem z Ukrajiny
... samozrejme aj dalsie skratky krajin, ak sa podaria aj take ulovky

2.prefix - tento prefix je nutny vzdy, pouzije sa podla toho, ci uzivatel v prispevku hovori o analogovom prijme, digitalnom, alebo o oboch
ANALOG - analog
DVBT - digital
A/D - analog aj digital

Priklady nazvov tem:
HU-Analog: ....
Analog: .... //v teme sa hovori o prijme analogu na Slovensku
CZ-DVBT: ....
A/D: ..... //v teme sa hovori o prijme analogu aj digitalu na Slovensku
AUT-DVBT: ...
DVBT: ..... //v teme sa hovori o prijme digitalu na Slovensku
PL,CZ,AUT-A/D: ....
HU,CZ-DVBT: ....

hadam som to napisal zrozumitelne, jedna sa o prvy napad co sa tohto tyka, mozno som vsetko nedomyslel ...

EDIT: este som zabuol, ze kategoria Príjem zahraničného DVB-T/Reception of foreign DVB-T by sa samozrejme zrusila, a bola by takto nahradena. A v kategorii Postup digitalizácie/Digitization process by sa nedavalo info o skusenostiach s prijmom, ale len info a novinky v tejto oblasti (napr. rozne odkazy na webstranky, co kde kto videl, pocul)

môj návrh : re-organizácia Televízie
psichac píše:jedná sa oto že by sa v kategórií spravila nová kategória "TERESTRIÁLNY PRÍJEM", do nej by sa dali podkategórie západ-stred-východ (čo sú aj teraz)+kategória DVB-H a poptom by sa priamo do terestriálu písalo spločne o zahraničnom príjme,digitalizácií a takých celoslovenských veciach(terénne profily,príjem v teréne atd...)

ak by niekto prišiel s lepším návrhom, prosím nech sa ozve :D

EDIT:/ hlasovanie bude trvať 1 mesiac, potom sa spravia tie zmeny...
ANT P-2845 AVerTV Hybrid+FM PCI A16D FlyTV Express X1 MST-T2A2 Kaon KCF-B3000HCO DVB-C UPC + HDD mod
Zaujíma ťa elektronika, programovanie alebo počítače? Nevieš si s niečim rady? Tak klikni sem a dozvieš sa viac
Inak som Rado
psichac
Administrátor
Administrátor

Re: re-štrukturalizácia fóra

Poslaťod nairam » Pon 28. Dec 2009 19:21:57

Hmm, co takto zrusit rubriku Príjem zahraničného DVB-T/Reception of foreign DVB-T.
A nahradit ju Prijem slovenskych MUXov v zahranici.
Povodne som myslel, ze ked chytam niekde na zapade Slovenska nase aj zahranicne MUXy
tak to napisem do rubriky Zapadne Slovensko. A ten kto je na zapade, tak si pozrie, co vsetko
"ma sancu" chytat tiez. A je jedno ci su to nase alebo zahranicne MUXy. Kazdy je rad za to
co chyta zadarmo.
BRATISLAVA 4, PCTVnanostickT2usb && && TBS5880usb ANT: Kathrein AOP65 Olympia150
Obrázok užívateľa
nairam
Lovec frekvencií

Poslaťod David Kriz » Pon 28. Dec 2009 19:56:32

a teď si vem, že pro mne je domácí slovenské vysílání :-) a tímto ze mne děláte zahraničního.
a kam já jako pro vás zahraniční mám napsat pro mne zahraniční třeba příjem z AUT? :-)

nevim, mně to přijde ještě větší zesložitění...vykašlal bych se na to... nikdo žádné prefixy psat nebude, stejně se téma vždy stočí...první, max druhý třetí příspěvek bude k tématu a zbytek se zas urve jinam...to je klasika :-)
Obrázok užívateľa
David Kriz

Poslaťod nairam » Pon 28. Dec 2009 20:13:27

Bud to nechajte tak ako je teraz, alebo teda premenujte rubriku na Prijem zo zahranicia.

>> a kam já jako pro vás zahraniční mám napsat pro mne zahraniční třeba příjem z AUT?
do rubriky Prijem zahranicneho MUXu v zahranici :mrgreen:
BRATISLAVA 4, PCTVnanostickT2usb && && TBS5880usb ANT: Kathrein AOP65 Olympia150
Obrázok užívateľa
nairam
Lovec frekvencií

Poslaťod psichac » Pon 28. Dec 2009 20:19:50

Pozryte sa...
Forum sme s Birkom rozdeli podla povodneho DVB-T fora...teraz to vaj uz nevyhovuje...takze ak mate lepsie riesenie,napiste...
ANT P-2845 AVerTV Hybrid+FM PCI A16D FlyTV Express X1 MST-T2A2 Kaon KCF-B3000HCO DVB-C UPC + HDD mod
Zaujíma ťa elektronika, programovanie alebo počítače? Nevieš si s niečim rady? Tak klikni sem a dozvieš sa viac
Inak som Rado
psichac
Administrátor
Administrátor

Poslaťod Birko » Pon 28. Dec 2009 20:46:41

nairam píše:Hmm, co takto zrusit rubriku Príjem zahraničného DVB-T/Reception of foreign DVB-T.
A nahradit ju Prijem slovenskych MUXov v zahranici.

Tak toto sa mi velmi pozdava :) Dobry napad.
No ja som stale za to, aby sa vsetko pisalo do zapad,stred,vychod ... a ti, ktori su zo zahranicia, tak by sa spravilo ako nairam pise.
Prefixy... no neviem.. ani ja nie som uplne o nich presvedceny, navrhol som to, aby ste sa vyjadrili .. uvidime teda.
Urcite by sa vsak nemalo pisat do Postup digitalizácie/Digitization process skusenosti s prijmom, v tom je najvacsi bordel podla mna. Malo by to byt pekne v zapad/stred/vychod
A este by si mal KAŽDÝ vyplnit bydlisko v profile ;)
HLOHOVEC
TV karty: AverMedia Hybrid Ultra USB, AverMedia Hybrid AirExpress
Antény: Emme Esse 45TL (smer Kamzík), ISKRA P-2845 (smer Veľká Javorina)
Obrázok užívateľa
Birko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod viliamko » Str 03. Feb 2010 19:29:58

nemze tu vzniknut aj rubrika IPTV ? kedze som si ju dal zaviest? aj ked neviem ci by tu mal so mnou kto o tom diskutovat :oops: , jedna sa mi hlavne o spolocnost VNET sro BA.
viliamko

Poslaťod psichac » Str 03. Feb 2010 20:12:55

pouvažujeme nad tým s Birkom ;)

no a kedže hlasovaniedopadlo fifty-fifty dávam vám ešte mesiac...

EDIT:/takže po krátkej debate s Birkom si dostal zelenú, IPTV sekcia vytvorené (medzi satelitom a DVB-H)
Inak som Rado
psichac
Administrátor
Administrátor

Poslaťod viliamko » Štv 04. Feb 2010 8:26:08

dakujem Vam chalosi )
viliamko

Späť na Oznamy od užívateľov/Informations from users

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť