Televízor s podporou DVB-T2 a PVR (nahrávanie na USB)

What tuner do you have?/Máte TV kartu v počítači, klasický tuner alebo integrovaný v televízore?

Televízor s podporou DVB-T2 a PVR (nahrávanie na USB)

Poslaťod Gaaspi » Ned 29. Nov 2020 22:41:54

Zdravím. Ide o takú technickú záležitosť s ktorou nám nevedeli poradiť ani v elektro predajni. Išli sme tam cielene s tým že žiadame telku ktorá podporuje DVB-T2 a PVR funkciu. Samotný predajca nevedel ktorá telka to má a ktorá nemá. Pri televízoroch sú také malé plastové tabuľky s popisom parametrov telky. Boli také kde sa písalo že PVR. Nie, PVR: Áno, ale aj také kde nebolo nič. Ani sám predavač nevedel. Tak sme si vyhliadli 3 telky (samsung, LG a Panasonic) ktoré podľa tej tabuľky PVR mali mať. Na ovládači aj bolo tlačidlo s červeným kruhom (REC) tak som si myslel že všetko OK. Doma sme však zistili že v menu akosi nikde nevieme nájsť funkciu nahrávania. Keď som otvoril návod tak tam opis tlačítok ovládača a pri tlačítku REC bolo uvedené že nemá funkciu. Tak ideme reklamovať že nám predali telku ktorá to nemá a my sme o to žiadali aby to malo. Tak ale neviem už komu mám veriť lebo všetko nasvedčovalo tomu že to má. Aj tá tabuľka aj ovládač. Takže čo mám urobiť keď sa tam vrátime a budeme požadovať výmenu za inú? Mám si zobrať USB kľúč a žiadať aby som si to mohol osobne odskúšať či ako?
Tuner DVBT2 HEVC: SENCOR SDB 5003T
Príjem: Všetky SK multiplexy
Obrázok užívateľa
Gaaspi
 
Príspevky: 157
Registrovaný: Štv 09. Dec 2010 15:26:11
Bydlisko: Galanta

Re: Televízor s podporou DVB-T2 a PVR (nahrávanie na USB)

Poslaťod EnoSat » Pon 30. Nov 2020 12:01:48

Ano, aj ked predajca by mal mat nejaky predvadzaci USB aj v supliku aby nemusel formatovat zakaznikov USB.
Ale v podstate si staci v navode pozriet kapitolu Recording ci Nahravanie.
Na ceskych forach teraz pre zmenu preberaju kvalitu vstupnych dielov, kedze pocas inverzie sa dostavaju na vstup aj signaly mimo ochranneho intervalu a ta ich jednofrekvencna siet na K26 dostava na frak.
TBS 5880 & AverMedia AverTV Volar GPS 805,ROVER ATOMLIGHT STC+
EnoSat
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 559
Registrovaný: Ned 27. Sep 2009 18:46:05
Bydlisko: Banska Bystrica


Späť na Tunery/Tuners

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron