DVB-T SLOVENSKO - skončia kanály Markízy

Kedy sa to začne?/When it begins?

Re: DVB-T SLOVENSKO - skončia kanály Markízy

Poslaťod taki7 » Uto 16. Aug 2016 21:02:02

Markíza oznámila odchod z DVB-T na Slovensku (Lukáš Polák pre ČRo 1)

https://www.youtube.com/watch?v=qxj_YUnQ050
Obrázok užívateľa
taki7

Markíza: anténa je minulosť – tak, ako videokazety

Poslaťod taki7 » Pia 19. Aug 2016 17:09:41

Obrázok užívateľa
taki7

Poslaťod Gaaspi » Str 02. Nov 2016 0:33:30

Už dnes som videl reklamný šot o konci anténového vysielania. Uvidíme čo to naozaj bude a počkám do silvestra. Si neviem predstaviť že to prebehne tak že budem kukať silvestrovský program a o polnoci bum stmavne obraz. Ale budiž, ja ostávam verný klasickej anténe. Veď z 30 staníc ktorým okrem rakúskych všetkým rozumiem ostane 27. Ináč aj šlágrTV niekam zmizol a Senzi tiež neviem už asi polroka naladiť. Obe som chytal vyše tri roky.
Anténa: STA DVB-T, TV1: Sony Bravia LED (MPEG4), TV2: LCD JVC RC488 (MPEG4), Príjem signálu: CZ, SK, H, A
Obrázok užívateľa
Gaaspi

Tu je o tom video

Poslaťod taki7 » Str 02. Nov 2016 6:09:29

Obrázok užívateľa
taki7

Poslaťod Gaaspi » Štv 03. Nov 2016 2:46:04

No takže je to potvrdené. Nedohodli sa s Towercomom. Oni zase dávali nádeje že rokovania sú ešte neni ukončené atď. Ale keď už to dali do správ a ešte bežia aj šoty o odchode z DVB-T tak je to už jasné. Takže silvestrovskú show už nedopozerám do konca.
Anténa: STA DVB-T, TV1: Sony Bravia LED (MPEG4), TV2: LCD JVC RC488 (MPEG4), Príjem signálu: CZ, SK, H, A
Obrázok užívateľa
Gaaspi

Poslaťod Gaaspi » Uto 21. Mar 2017 21:12:51

Vlastne objavil sa tam hneď prvého dáky barrandov family. Chcel som to zažiť naživo ako ju vypnú ale sranda bola že večer sme ešte kukal silvestrovský program išli sme na námestie otvoriť šampanské a pozrieť ohnostroj, tancovačka atď. Keď sme nadránom došli už tam bol ten family a miesto domy a dajto bol ten towercomácky infokanál a upútavka na vysielanie tej family. Dodnes neviem ako to pokračuje keďže medzitým sťahoval a v tom druhom paneláku kde teraz bývam ma strašne nahnevali tým že nemajú STA! Však to je úplne že nahrávanie káblovkám aby zarábali ešte aj na tom čo je vo vzduchu zadarmo! Pritom originál vo všetkých panelákoch stavaných za minulej éry sú spoločné antény a v stene zásuvky na koaxiál. Takže som nedobrovolne musel nejaký základný najmenší balík a za peniaze pozerať to sité čo je vo vzduchu zadarmo... Namontoval sieťku (predošlí obyvateľ mal parabolu) tak tam zostal držiak a komplet koaxiál od tyče až za televízor spravený ale nenaladilo mi nič cez setopbox pritom ten istý setopbox a taká istá sieťka je skombinovaná u známeho a funguje perfektne. Ale zaujímavé je že som si požičal na vyskúšanie matkinu LCD telku čo už má v sebe DVB-T tuner a som to len pripojil na kábel bez antény (ešte tam nebola sieťka) len tých cca 15m koaxiálu a nabehlo všetko od AVIS-u silný signál a taký trištvrťový celoplošné stanice ako JOJ group a RTVS. Tak neviem kde je chyba aké máme signálove anomálie ale skúsim si zadovážiť podobnú telku a cez izbovú anténu to musí ísť keď to už vlastne raz išlo iba na kus "drátu"
Obrázok užívateľa
Gaaspi

Späť na Postup digitalizácie/Digitization process

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia